Informace o lokalitě

Lokalita

Naši ubytovnu najdete na adrese Strakonická 876, Praha 5. Městská část Praha Velká Chuchle se rozkládá jižně od centra Prahy na levém břehu řeky Vltavy. Má dobrou dopravní dostupnost a vynikající občanskou vybavenost.

Dostupnost MHD

Před ubytovnou je autobusová zastávka Dostihová. Jezdí zde autobusy MHD číslo 129, 241, 244, 314, 318 a 507. Za deset minut vás dopraví do centra hlavního města, na metro B a do nákupního centra Nový Smíchov. Můžete využít i místní vlakové spojení z Velké Chuchle na Smíchovské nádraží. Zároveň je vám k dispozici autobusová doprava ve směru Dobříš – Slapy, železniční trať Praha – Plzeň a lodní doprava Praha – Slapy (ideální pro uspořádání výletu).

Dostupnost autem

Z Pražského okruhu na Radotínském mostě sjedete směrem centrum,Velká Chuchle, Radotín na silnici Strakonickou pod oz. 4 po ní pojedete stále rovně cca 2,8 km. Těsně před autobusovou zastávkou Dostihová odbočíte do prava (po levé straně je prodejna Honda). Ubytovna se nachází mezi dálnicí a řekou Vltavou, hned vedle je fotbalové hřiště.
Snadný nájezd na rychlostní komunikaci R4 Strakonickou a spojení se severojižní magistrálou procházející centrem města.Na Pražský okruh se dostanete do 3 minut.

Obchody a služby

Hypermarket Tesco najdete v OC Nový Smíchov cca 10 minut od ubytovny. Ve Velké Chuchli je pobočka České pošty, bankomat, zdravotní středisko a ordinace praktických lékařů

Možnosti zábavy a odpočinku

  • Dostihové závodiště
  • Chuchelský háj (zookoutek, areál zdraví)
  • Naučná stezka Barrandovské skály

Zdravotnictví

Fakultní nemocnice Motol a Nemocnice Na Homolce jsou od ubytovny vzdálené cca 20 minut jízdy autem. Nejbližší lékárnu najdete v nákupním centru Nový Smíchov, kam vás autobus doveze za 10 minut.